Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Altany ogrodowe - pomysł na metamorfozę ogrodu

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Altany ogrodowe - pomysł na metamorfozę ogrodu

Ogród jest miejscem, w którym bardzo chętnie przebywamy. W takim razie nic dziwnego, że chcemy, by wyglądał on jak najefektowniej. Chociaż rzeczywiście miejsce,w  którym znajduje się niewielki trawnik, a także pod płotem rośnie kilka iglaków, już można nazwać przydomowym ogródkiem, to jednak dzięki wielu różnym zabiegom, można całkowicie zmienić jego charakter i sprawić, że będzie jeszcze piękniejszy.

Metamorfoza ogrodu

Na pewno wszelkie prace, które będą wykonywane bardzo chaotycznie, nie przyniosą niczego dobrego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na samym początku, jest tak naprawdę zaplanowanie tego, co chcemy w swoim ogrodzie zmienić. Oczywiście z uwzględnieniem tego, ile miejsca mamy na takie porywy, oraz z naszymi możliwościami finansowymi. Szybko jednak okazuje się, że nawet na niewielkim skrawku zieleni, nie wydając zbyt dużych pieniędzy, można stworzyć prawdziwą oazę do wypoczynku.

Altana ogrodowa

Jednym z takich miejsc, które na pewno okaże się niezwykle przydatne w ogrodzie, jest altana ogrodowa. Jak się zatem możemy domyślać, taką altankę ogrodową możemy oczywiście wykonać we własnym zakresie. Do tego potrzeba dosłownie kilka desek, lub nawet palet drewnianych. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie sprawdzonego materiału na dach. Jeśli jednak nie wykazujemy się żadnymi odpowiednimi umiejętnościami, to zdecydowanie lepiej jest zakupić gotową altanę. Obecnie w sklepach internetowych panuje niezwykle szeroki wybór takiej architektury ogrodowej. Zatem możemy spokojnie samodzielnie decydować jakiej wielkości ma być ta altana, jak i również jak ma się ostatecznie prezentować. Ciekawe propozycje z powodzeniem możemy znaleźć między innymi na http://ogrodolandia.pl/altany-ogrodowe. W ten sposób mamy dostęp zarówno do dużych, jak i również małych altan, a także altan zamkniętych i otwartych.

Altany ogrodowe - pomysł na metamorfozę ogrodu

Nie tylko altana

Jak najbardziej altanki ogrodowe są niezwykle pięknym elementem architektury ogrodowej, ale nie możemy zapominać, że na niej nie kończy się cała aranżacja. To oznacza również zdecydowanie więcej możliwości, z których z powodzeniem możemy skorzystać. W takim razie wśród nich wymienia się chociażby to, by dopasować odpowiednie meble ogrodowe. Jeśli altana jest drewniana, to na pewno najbardziej będzie pasował stół oraz krzesła, które również wykonane będą z drewna. Co oczywiście nie jest żadną regułą, a jedynie sugestią. Ponieważ to ostatecznie właściciele ogrodu decydują w jakim tonie będą wyposażać swoją altankę.Wokół altany

Aranżacja ogrodu na pewno będzie bardzo ciekawym elementem wokół altanki. W ten sposób wokół niej możemy stworzyć ciekawe kompozycje ogrodowe lub też zasadzić drzewka, dające w późniejszym czasie nieco cienia. Niektórzy znowu przykładają większą uwagę do tego, co znajduje się w pobliżu altany. Doskonałym pomysłem będzie umieszczenie niewielkiego oczka wodnego, lub nawet fontanny ogrodowej. W ten sposób niewątpliwie stworzymy niesamowity klimat, którym będziemy mogli poszczycić się przed wszystkimi odwiedzającymi nas gośćmi. Takie miejsce na pewno będzie niezwykłe, a wypoczynek w nim będzie prawdziwą przyjemnością.

Drewniana altana również bardzo efektownie będzie wyglądała w pobliżu skalniaka, na którym będą porastały rozmaite rośliny niczym w aplinarium. Ponadto, jeśli do małego drewnianego domku jeszcze dodatkowo doprowadzimy kamienistą ścieżkę, możemy poczuć się niejako w ogrodzie japońskim.

Mnóstwo możliwości

Jak widać możliwości jest naprawdę wiele, a zostały wymienione tylko nieliczne. W takim razie nie powinniśmy narzekać na to, że brakuje nam inspiracji. Jeśli żadnych aranżacji nie podpowiada nam nasza własna wyobraźnia, wtedy jednak warto sięgnąć na przykład do katalogów ogrodowych, bądź też innych miejsc w Internecie, by obejrzeć zdjęcia wykonane w innych ogrodach. Nie chodzi koniecznie o to, by na podstawie czyjegoś zdjęcia, odzwierciedlać swój własny ogród, ale na pewno dzięki takim dawkom architektury ogrodowej, znajdziemy bardzo wiele ciekawych inspiracji do przeprowadzenia metamorfozy we własnym ogrodzie.

Doskonałym pomysłem jest również udzielanie się na wszelkiego rodzaju forach internetowych. Ponieważ tam rzeczywiście znajdziemy bardzo wiele odpowiedzi na tematy, które nas nurtują. Ponieważ nie zawsze jesteśmy przekonani co do tego, jakie gatunki roślin powinny rosnąć w pobliżu nas. Na pewno popularne bratki, różaneczniki, czy też pachnąca wieczorami maciejka sprawdzą się w każdym ogrodzie. Ale niektórzy jednak poszukują czegoś bardziej nietypowego, co niekoniecznie będzie rozchodnikiem na pospolity skalniak. Inni działkowcy często wręcz przechwalają się tym, jakie nowości udało im się wyhodować w ich własnym ogrodzie. Oczywiście należy skupić się jednak na najważniejszym. Na tym, by w naszej altanie ogrodowej podczas picia codziennej kawy, czy też przyjmowania różnych gości, zawsze panowała miła atmosfera. A takiej na pewno nie zagwarantują najpiękniejsze kwiaty i świeżo skoszony trawnik, ale zawsze wypoczęty i uśmiechnięty gospodarz. Wtedy na pewno każdy będzie z zachwytem podziwiał cały ogród.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: hania
dn. 06.02.2017 godz. 15:30:09
nie byłam przekonana do altanki, ale teraz jest to wyjątkowy i uroczy punkt w ogrodzie
autor: hania
dn. 06.02.2017 godz. 15:30:05
nie byłam przekonana do altanki, ale teraz jest to wyjątkowy i uroczy punkt w ogrodzie
Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone