Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Działanie i zastosowanie transformatorów separacyjnych

kategoria: Temat na czasie

Transformatorami separacyjnymi nazywa się urządzenia elektryczne używane w elektroenergetycznych instalacjach przemysłowych niskiego napięcia. Umożliwiają doprowadzenie niezbędnej energii i jednocześnie zabezpieczają przed porażeniem. Jak działają transformatory separacyjne? Jakie są ich główne zastosowania? Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat.

Jak działa transformator separacyjny?

Pod pojęciem transformatora znajduje się rodzaj maszyny elektrycznej, która umożliwia zmianę napięcia przemiennego z wyższego a niższe albo na odwrót. W skład tego typu maszyny wchodzi uzwojenie pierwotne, które podłączane jest do źródła napięcia, a także uzwojenie wtórne, które ma zmienioną wartość. W skład transformatora wchodzi również jego rdzeń, który powoduje powstanie indukcji elektromagnetycznej wywołującej napięcie.

 

Jednym z rodzajów transformatorów są transformatory separacyjne - https://trafeco.pl/transformatory-separacyjne-w-wykonaniu-medycznym/ które ze względu na swój sposób działania mają napięcie wyjściowe równe napięciowa wejściowemu, czyli jest ono równe 1. Taki sposób pracy transformatora powoduje, że stanowi ono skuteczny sposób zabezpieczenia przeciwporażeniowego.

 

Zasadą działania transformatora separacyjnego jest wtedy uniemożliwienie doprowadzenia do porażenia poprzez zamknięcie, odseparowanie drogi powrotnej dla prądu porażeniowego. Taki efekt powstaje na skutek wykorzystania separacji galwanicznej, która umieszczana jest pomiędzy uzwojeniami separatora.

Zastosowanie transformatorów separacyjnych

Ze względu na swój sposób działania transformatory separacyjne używane są obecnie w wielu obszarach przemysłu.

 

Wykorzystywane są w tych miejscach, gdzie istnieje znaczne ryzyko porażenia prądem elektrycznym, na przykład w sytuacji, gdy doszłoby do uszkodzenia przewodów. Również używane są one w miejscach, gdzie istnieje większe ryzyko zapłonu i wybuchu, na przykład w wilgotnych przestrzeniach, zbiornikach.

 

Ponadto transformatory separacyjne stosowane są także maszynach i w urządzeniach, gdzie służą one do uzyskania większego stopnia bezpieczeństwa.

 

Warto też zaznaczyć, że do kategorii transformatorów separacyjnych zaliczane są również urządzenia przenośne. Są one stosowane przede wszystkim wtedy, gdy stosuje się elektronarzędzia o wysokie mocy. Zapewniają one wtedy większy stopień ich bezpieczeństwa i pozwalają także na ich ciągłe zasilanie.

Gdzie można kupić transformatory separacyjne?

Różnego rodzaju transformatory separacyjne oferowane są obecnie przez wielu producentów. Można kupować je w sklepach elektrycznych działających stacjonarnie i przez internet.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone