Szukaj w serwisie

Kategorie:

Hydraulika | Pneumatyka | Elektryka | Motoryzacja | Szafki narzędziowe | Ogrodnictwo

Tutaj jesteś: Narzędziownia / Ogrodnictwo

Fiskars - aby przywrócić zieloną moc trawników...

kategoria: Ogrodnictwo
Fiskars  - aby przywrócić zieloną moc trawników...
Fiskars - aby przywrócić zieloną moc trawników...

Po długiej zimowej przerwie konieczne jest wykonanie szeregu prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Topniejący śnieg odsłania pożółkłe źdźbła trawy, kretowiska i miejsca, w których murawa uległa uszkodzeniu. Gdy temperatura będzie się utrzymywać powyżej zera należy zaplanować kilka prac regeneracyjnych. Już teraz warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Fiskars QuikFitTM to pełna gama narzędzi ogrodniczych z szerokim wachlarzem wymiennych głowic, umożliwiających wydajną pracę.

Grabimy po zimie...

Mroźna zima sprawia, że w wielu miejscach darń trawników może być oderwana od podłoża i przez to usycha. Do przecinania i odcinania od powierzchni darni służy nóż do darni Fiskars.

Częstą przyczyną złego stanu murawy po zimie jest tzw. „pleśń śniegowa", powstała przez długotrwałe utrzymywanie się grubej pokrywy śnieżej na jej powierzchni. Podstawowym zabiegiem, jaki należy wówczas wykonać, jest wygrabienie trawnika, zanim jeszcze rozpocznie się okres wegetacji.

W ofercie Fiskars QuikFit™ znajduje się wiele rodzajów

grabi, wykonanych z wysokiej jakości tworzywa lub stali. Są wśród nich zarówno grabie uniwersalne z głowicą z tworzywa FiberCompTM - idealne do przygotowania powierzchni do obsiewu, jak również szerokie grabie do trawnika z głowicą z wysokiej jakości stali. Niezastąpione w tego rodzaju pracach są także grabie wachlarzowe (zwane również „miotłograbiami"). Przydatny będzie także skareator Fiskars, który służy do usuwania filcu z darni oraz do nacinania i rozbijania brył ziemi.

...By murawa trawników była soczyście zielona

Wertykulacja, polegająca na pionowym nacinaniu darni, należy do jednych z podstawowych zabiegów, jakie należy wykonać wczesną wiosną. Proces ten można przeprowadzić m.in. za pomocą aeratorów Fiskars - aeratora obrotowego, którego ostrza z hartowanej stali spulchniają i napowietrzają powierzchnię, pozwalając przenikać substancjom odżywczym w głąb trawnika lub aeratora obrotowego brzegowego, który posiada zaostrzone krawędzie oraz podwójne koła, umożliwiające efektywną pracę przy krawędziach trawnika. Do napowietrzania gleby służą także różnego rodzaju kultywatory. Te dostępne w ofercie Fiskars posiadają głowice z wysokiej jakości hartowanej stali.

zdjecie
Aerator obrotowy
Kompatybilne ze wszystkimi narzędziami ogrodniczymi Fiskars QuikFit™ są teleskopowe trzonki, wykonane z aluminium o regulowanej długości od 2,4 m do 4 m. Oba, dla większego bezpieczeństwa użytkownika, posiadają podwójny system blokowania. Trzonki Fiskars charakteryzują się łezkowatym przekrojem, zaciskową końcówką oraz miękkim uchwytem, co zwiększa wygodę pracy. Trzonki dostępne są w dwóch kolorach - terakota i grafitowy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: emila
dn. 07.02.2017 godz. 10:43:44
bardzo fajne i przydatne narzędzia do ogrodu :D
Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone