Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Frezowanie CNC - maksimum precyzji w obróbce frezarką

kategoria: Temat na czasie

Techniki automatycznej obróbki wykorzystywane są dzisiaj coraz częściej. Frezowanie CNC oferuje wiele korzyści w porównaniu do standardowych prac. Na czym dokładnie polega ta technika? Jak z niej skorzystać?

CNC – obróbka wspomagana komputerowo

Computerized Numerical Control, czyli w skrócie CNC można przetłumaczyć na język polski jako komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. To rodzaj układu sterowania, który może być dowolnie zaprogramowany, a także sposób obróbki wykorzystujący tego typu układ.

 

Obróbka CNC jest prowadzona z użyciem różnych maszyn, między innymi frezarek, tokarek, drążarek, które są wtedy zarządzane układami sterowania numerycznego, co pozwala na automatyczne wykonanie obróbki według projektu komputerowego – CAD.

 

Proces wykonania produktów odbywa się wtedy trzema etapami:

  • CAD, czyli projektowanie wspomagane komputerowo

  • CAM, czyli przekształcenie projektu na plan sterowania urządzenia

  • CNC, czyli wytworzenie produktu według planu

 

Frezowanie CNC – opis techniki

Wśród często prowadzonych technik obróbki CNC znajduje się frezowanie CNC - http://transcom.pl/obrobka-cnc/frezowanie-cnc Technika ta polega na wykorzystaniu frezarek, czyli urządzeń, które pozwalają na frezowanie – wykrawanie frezami różnych kształtów poprzez ich skrawanie. Dochodzi wtedy do ruchu obrotowego freza, który dodatkowo porusza się względem materiału poddanego obróbce.

 

Za pomocą frezowania można wykonać różne produkty, między innymi są to rowki i kształty z rowków, koła zębate, gwinty i szereg innych kształtów.

 

Frezowanie CNC jako technika wspomagana komputerowo polega na wykorzystaniu specjalistycznych frezarek CNC, które są zautomatyzowane i współpracują z układami sterowania zarządzanymi mikrokomputerami. Wówczas frezarka wykonuje produkty zgodnie z projektem komputerowym, bez konieczności jej ręcznego sterowania.

 

Zalety frezowania CNC:

  • szybkość prac

  • bardzo wysoka dokładność

  • możliwość wykonania złożonych kształtów

  • powtarzalność produktów

  • bezpieczeństwo prac

 

Zalety te powodują, że frezowanie CNC ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie w różnych obszarach przemysłu, szczególnie tam, gdzie duże znaczenie ma uzyskanie bardzo dokładnych, precyzyjnych elementów o małych wymiarach.

Jak przeprowadzić frezowanie CNC?

Do wykonania obróbki konieczne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza w postaci frezarki CNC. Sprzęt tego typu jest droższy od standardowych frezarek, co powoduje, że nie każda firma może pozwolić sobie na jego zakup na własność. Alternatywą jest wtedy skorzystanie z usług firm, które prowadzą usługową obróbkę skrawaniem.

 

 

Frezowanie CNC prowadzone jest przez wiele firm, które prowadzą obsługę w ramach obróbki różnym typami maszyn, także sterowanych komputerowo. Oferty można znaleźć online.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone