Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Gwoździe — jakie są ich główne rodzaje?

kategoria: Temat na czasie

Gwoździe to elementy łączące, które służą do mocowania różnego rodzaju materiałów, np. drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. W zależności od przeznaczenia i zastosowania, gwoździe mogą mieć różne kształty, rozmiary i właściwości.

Podstawowe rodzaje gwoździ 

Jednym z podstawowych rodzajów gwoździ są gwoździe płaskie. Charakteryzują się one płaską, prostokątną główką i prostym, gładkim trzonem. Gwoździe w Śląskim płaskie są stosowane przede wszystkim do mocowania elementów drewnianych, np. desek podłogowych, płyt meblowych czy listew przypodłogowych. Wyróżniamy też gwoździe gwintowane. Są one wyposażone w gwintowany trzonek, co pozwala na lepsze trzymanie się materiału, do którego są przybijane. Są stosowane przede wszystkim do mocowania elementów drewnianych, np. mebli, płotów czy konstrukcji drewnianych.

Kolejnym rodzajem gwoździ są gwoździe do betonu. Charakteryzują się one specjalnym kształtem trzonka oraz dużą twardością, co pozwala na mocowanie elementów do betonu lub cegieł. Stosuje się je przede wszystkim w budownictwie, np. do mocowania balustrad, schodów czy rur kanalizacyjnych.

Gwoździe stalowe i do tapicerki

Gwoździe zakończone skosem, zwane również gwoździami ciesielskimi, charakteryzują się skośnym zakończeniem, co ułatwia ich wbijanie w drewno. Są stosowane przede wszystkim w konstrukcjach drewnianych, np. podczas budowy dachów, stropów czy podłóg.

Stalowe, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na rozciąganie i zginanie, są stosowane przede wszystkim w budownictwie, np. do mocowania stalowych konstrukcji czy dźwigów. Gwoździe do tapicerki to małe, cienkie gwoździe z płaskimi, okrągłymi główkami. Są stosowane przede wszystkim do mocowania materiałów tapicerskich, takich jak np. tkaniny, skóry czy pianki. Wszystkie rodzaje gwoździ można kupić w hurtownia metalowa w Śląskim. Gwoździe papowe to specjalne gwoździe zakończone kółkiem lub stożkiem, które służą do mocowania pap i folii dachowych.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone