Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak dbać o drewniane krzesła kuchenne?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Jak dbać o drewniane krzesła kuchenne?

Kuchnia powinna być jednym z najbardziej funkcjonalnych pomieszczeń w przestrzeni całego domu - szczególnie kiedy została od razu połączona z jadalnią. Jak można osiągnąć to założenie? Wyposażoną w odpowiednie meble, które nie powodują większych problemów podczas pielęgnacji. Idealną odpowiedzią na tego rodzaju potrzebę są krzesła kuchenne wykonane z drewna.

Drewno w naszych domach to niekwestionowany lider, który nie traci na popularności od wieków. Drewno jest zawsze eleganckie, elastycznie dopasowuje się do zmieniających się trendów oraz nie powoduje większych problemów w pielęgnacji. Wybór drewnianych krzeseł do kuchni jest więc wyborem, który pozostanie nie tylko aktualny przez lata, ale równie, przy odpowiedniej pielęgnacji pozostanie estetyczne i przyciągające wiele pozytywnej uwagi.

Jak czyścić drewno?

Pielęgnacja drewna nie należy do nad wyraz skomplikowanych. Tradycyjne krzesła kuchenne można czyścić na wiele sposobów, a do najbardziej popularnych należy wykorzystanie zwilżonej wodą ściereczki. Warto wybrać ścierkę wykonana z miękkiego materiału, który nie porysuje lakieru, którym drewno zostało zaimpregnowane. Unikaj również jej nadmiernego moczenia, ponieważ w ten sposób bardzo szybko można uszkodzić warstwę zabezpieczającą drewno.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko podczas czyszczenia pójdzie po twojej myśli warto postawić na preparat do czyszczenia kurzu. Dzięki niemu nie tylko usuniesz zalegający kurz i sprawisz, że krzesło zmieni swój zapach, ale również dodasz mu wiele połysku i elegancji. Preparat do czyszczenia kurzu jest niezbędny w przypadku ciemniejszych odcieni drewna.

Czy krzesła należy impregnować?

Raz na jakiś czas musisz również skorzystać z pomocy fachowca bądź samemu przygotować się do impregnacji krzeseł. Pamiętaj, żeby odpowiednio dobrać kolor impregnatu. Zbyt jasny może pozostawić nieestetyczne plamy, a zbyt ciemny może całkowicie odmienić charakter Twojego mebla. Warto również postawić na dobrej jakości preparat, który zabezpieczy mebel na długie lata.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone