Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pompy i przepompownie | Elektronarzędzia | Elektronika | Agregaty prądotwórcze | Kompresory

Polecany artykuł

Jak wybrać agregat prądotwórczy, który się sprawdzi?

Jak wybrać agregat prądotwórczy, który się sprawdzi?
Jak wybrać agregat prądotwórczy, który się sprawdzi?

Zastanawiasz się nad zakupem agregatu prądotwórczego? Rób to z rozwagą. Modeli dostępnych na rynku jest wiele, a ich ceny są bardzo różne. Jednak kierowanie się wyłącznie kwotą do zapłaty może być bardzo mylące.

Zabezpieczenie czy zestaw podstawowy?

Pierwszym czynnikiem wpływającym na wybór agregatu powinno być określenie czy będzie on używany w sytuacjach awaryjnych, gdy nagle zabrakło prądu, czy raczej będzie stanowić podstawowe źródło prądu.

Pierwszy przypadek ma znaczenie w miejscach, w których często dochodzi do przerw w dostawie prądu lub gdy jakieś urządzenie musi działać bez przerwy (np. chłodziarki w magazynach i laboratoriach). Drugi gdy w ogóle brakuje dostępu do ogólnej sieci, chociażby w niektórych domkach letniskowych położonych na uboczu.

W oczywisty sposób druga grupa musi charakteryzować się znacznie większą ekonomicznością - sprawdź więc, jaki jest deklarowany poziom zużycia paliwa.

Jedno- czy trójfazowy?

Upewnij się jakie sprzęty będą podłączane do agregatu prądotwórczego. W niektórych przypadkach do wszystkich wystarczy prąd jednofazowy (230 V), ale w przypadku bardziej zasobożernych urządzeń, takich jak chociażby kotły elektryczne, konieczne okaże się dostarczenie prądu trójfazowego (400 V). Wybierz więc taki agregat, który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb. Pamiętaj, ze w razie potrzeby możesz wybrać model, którym można obsłużyć zarówno akcesoria jednofazowe, jak i sprzęt trójfazowy.

Szukaj sprawdzonych marek

Mało znani producenci mogą kusić niską ceną. Nie zapomnij jednak, że skoro agregaty mają służyć w sytuacjach awaryjnych, same tez nie powinny być na awarie narażone. Skoro tak - warto zwracać uwagę na renomę marki konkretnego modelu. Co prawda może to oznaczać nieco wyższy koszt, ale przy okazji często idzie to w parze z dobrymi parametrami użytkowymi.

Samych agregatów można szukać między innymi w sklepie z narzędziami specnarzedzia.pl. Skupia się on tylko na wybranych, wartych uwagi markach, co znacznie ułatwia wytypowanie czegoś odpowiedniego do własnych potrzeb.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone