Szukaj w serwisie

Kategorie:

Hydraulika | Pneumatyka | Elektryka | Motoryzacja | Szafki narzędziowe | Ogrodnictwo

Tutaj jesteś: Narzędziownia / Ogrodnictwo

Jak wybrać kosiarkę idealną

kategoria: Ogrodnictwo
Jak wybrać kosiarkę idealną
Jak wybrać kosiarkę idealną

Każdy właściciel ogrodu powinien jak najprędzej kupić porządną kosiarkę. Nie ma co się łudzić, że trawa nie będzie rosła, a w ujarzmieniu ździebeł może pomóc tylko jeden sprzęt...

Projekty domów z ogródkiem cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - posiadanie własnego ogrodu to marzenie wielu osób. Wybór odpowiedniego rodzaju kosiarki do ogrodu może być trudną decyzją, ale nasz pomocny przewodnik pomoże Ci znaleźć właściwą kosiarkę, która pomoże Ci utrzymać idealną trawę przez cały rok.

Rodzaje kosiarek

Istnieje kilka rodzajów kosiarek do rozważenia: kosiarki cylindrowe, obrotowe oraz bezprzewodowe. Kosiarki cylindryczne wykorzystują serię nożyków umieszczonych z przodu kosiarki, które obracają się na stałym piórze dolnym, co czyni je idealnymi do niskich trawników i naprawdę małych powierzchni, jak te, które możemy odnaleźć w ogrodach ozdobnych. Kosiarki tego gatunku są dostępne jako modele elektryczne oraz takie napędzane benzyną i ręcznie popychane. Mają różne szerokości koszenia, co pozwoli każdemu dobrać wielkość odpowiednią do posiadanego ogrodu. Kosiarki obrotowe do trawy są najbardziej wszechstronnym typem kosiarek, ponieważ są w stanie radzić sobie z różnymi rodzajami trawników, takimi jak szorstkie łąki dzikich czy pochyłe powierzchnie. Kosiarki rotacyjne wykorzystują specjalne łopatki, które obracają się poziomo na wybranej wysokości. Są one dostępne jako modele elektryczne lub benzynowe i przez wielu są uważane za najlepszy wybór do prawidłowego koszenia przeciętnego, rodzinnego ogrodu. Ważne jest to, że potrafią poradzić sobie z większą trawą, w przypadku osób, które nieregularnie koszą swój ogród. Nie można zapomnieć również o kosiarkach bezprzewodowych, które mogą być napędzane gazem. Kosiarki gazowe - akumulatorowe są coraz popularniejsze ze względu na wysoką wydajność i niższe koszty korzystania z baterii litowo-jonowych. Kosiarki spalające benzynę natomiast oferują moc i szereg zalet silnika, a przy posiadaniu dodatkowej mocy mogą być również samoprowadzalne, co ułatwia ich popychanie na dużych połaciach trawnika.

Właściwy wybór

Decyzja o tym, czy wybrać kosiarkę elektryczną, benzynową czy zasilaną bateryjnie tak naprawdę sprowadza się do tego, jak duży jest trawnik przynależny do danego domu. Kosiarki elektryczne są oczywistym wyborem dla mniejszych trawników, ponieważ są dużo tańsze w zakupie i eksploatacji, a przy tym bardzo łatwe do przechowywania i lekkie oraz poręczne. Aby je użyć wystarczy tylko podłączyć je do sieci elektrycznej, a samo koszenie nimi może być wykonywane przez filigranową kobietę czy nastolatka. Jeśli masz średniej wielkości trawnik, możesz cieszyć się największym wyborem kosiarek. Te elektryczne są lekkie, szybkie i łatwe w użyciu. Kosiarki zasilane akumulatorowo są nawet szybsze i łatwiejsze w obsłudze oraz zapewniają swobodę cięcia bez omijania kłopotliwych kabli. Kosiarki benzynowe natomiast zapewniają maksymalną moc i najdłuższy czas pracy bez podpięcia do kabla. Jeśli wokół Twojego domu znajduje się rozległy, dużo większy trawnik, musisz zaopatrzyć się w kosiarkę przede wszystkim o dużej szerokości cięcia, którą można łatwo regulować. Kosiarki zasilane akumulatorowo lub te na benzynę zapewniają swobodę poruszania się bez konieczności użycia długiego przedłużacza. Dostępne są także na rynku kosiarki zasilane benzyną z napędem własnym, które ułatwiają popychanie.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: odek
dn. 20.06.2017 godz. 10:25:41
bardzo fajny artykuł
Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone