Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jakie elektronarzędzia do domowego warsztatu?

kategoria: Temat na czasie

Zastanawiasz się, jakie narzędzia powinny się znaleźć w każdym domowym warsztacie?  Niezbędnym elementem każdego domowego warsztatu powinien być odpowiedni zestaw elektronarzędzi. Będą one nam przydatne przy wielu różnego rodzaju naprawach, które będziemy chcieli przeprowadzić na własną rękę, bez konieczności wzywania fachowca. Jakie więc elektronarzędzia powinieneś trzymać w domu?

Elektronarzędzia w domowym warsztacie - wiertarka

Przede wszystkim na podstawowym wyposażeniu domowego warsztatu powinna znaleźć się wiertarka. Najlepiej aby była to wiertarka z udarem pneumatycznym, czyli tzw. młotowiertarka. Zastosowanie wiertarki jest dość szerokie. Przede wszystkim będzie nam potrzebna do wiercenia różnego rodzaju z dziur w ścianie, jeśli będziemy chcieli zawiesić obraz, czy też szafkę. Wiertarką możemy wiercić zarówno w betonie, ja i  w cegle, czy też w drewnie, w zależności od tego jakie wybierzemy wiertło.

Wkrętarka akumulatorowa

W dalszej kolejności warto również zaopatrzyć się we wkrętarkę akumulatorową. Oczywiście zawsze pierwszym wyborem we wszelkiego rodzaju prostych domowych naprawach będzie zwykły śrubokręt, jednak niemniej korzystanie z wkrętarki akumulatorowej niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim dokręcając śruby śrubokrętem musimy używać dużo siły, a także musimy przeznaczyć na to sporo czasu. Korzystanie w tym wypadku z wkrętarki pozwalają zaoszczędzić zarówno czas jak i siły, albowiem korzystamy z energii elektrycznej. Zestaw wkrętarki akumulatorowej posiada różnego rodzaju końcówki, dzięki czemu możemy wkręcać wszystkie  rodzaje śrub i wkrętów. Akumulator trzeba oczywiście od czasu do czasu podładować, aby urządzenie było w każdej chwili gotowe do użycia. Wydawać by się mogło, że wkrętarka akumulatorowa znacznie ułatwia najprostsze prace domowe. 

Szlifierka kątowa

Zaopatrując domowy warsztat powinniśmy również kupić szlifierkę kątową. To urządzenie, które znacznie ułatwi nam cięcie różnego rodzaju przedmiotów - zarówno metalowych rur, jak i płytek ceramicznych.  Opalarka Możemy również zaopatrzyć się w opalarkę, która znacznie ułatwi nam proste prace przy renowacji mebli, czy też drzwi. Przy jej pomocy szybko usuniemy starą powłokę malarską, dzięki czemu będzie można przeszlifować powierzchnię i położyć zupełnie nową farbę.

Szlifierka oscylacyjna

Dlatego też kolejnym narzędziem, które powinniśmy posiadać na stanie jest szlifierka oscylacyjna. Do takiego urządzenia przyczepiamy papier ścierny o odpowiedniej gradacji i możemy nią szlifować różnego rodzaju płaskie powierzchnie drewniane. Służy ona głównie do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń, a także pozostałości po starym lakierze.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone