Szukaj w serwisie

Kategorie:

Hydraulika | Pneumatyka | Elektryka | Motoryzacja | Szafki narzędziowe | Ogrodnictwo

Tutaj jesteś: Narzędziownia / Ogrodnictwo

Jakie narzędzia na pewno przydadzą nam się w ogrodzie?

kategoria: Ogrodnictwo
Jakie narzędzia na pewno przydadzą nam się w ogrodzie?
Jakie narzędzia na pewno przydadzą nam się w ogrodzie?

Jeżeli jeszcze nie przystąpiłeś do prac ogrodowych, zawsze możesz zrzucić to na karb niedostatecznego przygotowania pod kątem narzędziowym. Niestety - po przeczytaniu poniższej listy nie będziesz miał takiej wymówki.

Szpadel

Ponieważ spędzisz z nim wiele godzin na ciężkiej pracy, koniecznie sprawdź czy dobrze leży w dłoni, nie jest za ciężki i nie sprawi ci odcisków (pamiętaj o rękawicach). Przed wybraniem najlepiej wykonać kilka gwałtowniejszych ruchów by poznać jak sprawdza się w rękach. Szukaj modeli z solidnym drewnianym lub metalowym styliskiem, dobrym oparciem dla nogi i wytrzymałym ostrzem, odpornym na wygięcie.

Motyka

Narzędzie uniwersalne, zarówno do rozbijania i spulchniania przekopanej ziemi, jak i odchwaszczania. Ponieważ będziesz wielokrotnie dociskał z dużą siłą stylisko, pamiętaj by było wykonane z odpornego drewna, które nie wyśliźnie ci się z dłoni.

Siekiera

Bardzo wszechstronne narzędzie, zwłaszcza jeśli wybierzesz model z młotem. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, wybierz siekierę z metalowym styliskiem, do mniejszych prac wystarczy ci jednoręczna z wariantem drewnianym. Dla zabezpieczenia ostrza możesz dobrać model z pochwą, nie zapominaj o ostrzałce.

Łopatka

Czasami konieczne jest narzędzie do precyzyjniejszej pracy przy roślinach, łatwe do trzymania i obracania. Łopatka nada się do obkopywania i odchwaszczania, możesz także zastąpić ją motyczką z grabkami. Tutaj liczy się poręczność, wygoda i waga, choć ze względu na częste używanie wybierz sprzęt z solidnie osadzonym ostrzem.

Taczka

Służy do transportu ziemi i drewna, a czasami nawet jako śmietnik na niepotrzebne części zielone. Dobierz ją do swej postury, przed zakupem upewnij się że nie masz problemu z poruszaniem, zarówno z pustą jak i załadowaną taczką. Solidniejsze modele są wykonane z metalu, a pewny uchwyt zapewniają sprofilowane, gumowe rączki. I pamiętaj - nawet zepsuta taczka może powrócić do ogrodu jako doniczka albo nawet grill, dlatego warto zainteresować się modelem z dobrego tworzywa.

Wiadro

Uniwersalny pojemnik z plastiku lub metalu. Nie tylko jako pojemnik na ziemię czy wodę, ale także rośliny, śmieci, a nawet jako przenośna skrzynka z narzędziami.

Sekator

Niezbędny przy pielęgnacji krzewów i mniejszych drzew. Przed zakupem sprawdź czy nie masz problemu z mocnym i pewnym uchwytem, ponieważ do oporniejszych części zielony będziesz musiał użyć sporo krzepy, a także czy nie obciera dłoni. Najlepiej by był wykonany ze stali nierdzewnej, będzie odporny na korozję napędzoną sokami, większość modeli jest zaopatrzona w bezpieczne zapięcie.

Nożyce

Nożyce wkraczają tam gdzie nie poradzisz sobie tylko sekatorem. W przypadku większych nożyc mogą służyć nawet do ścinania mniejszych drzew, pamiętaj jednak by dobrać je do swojej dłoni. Nie będziesz używał ich często, ale gdy zajdzie potrzeba musisz polegać na ich zdolności przełożenia siły nacisku, więc upewnij się że maja pewny uchwyt, solidne rączki i nie wygną się pod mocniejszym dociśnięciem.

Piła

Piła musi leżeć dobrze w dłoni, ponieważ wykonasz nią wiele pociągnięć. Jeśli regularnie ścinasz drzewa i gałęzie, zainwestuj w piłę kabłąkową, do codziennych prac w ogrodzie starczy wersja ogrodowa. Na najbardziej oporne i największe konary przyda się wersja mechaniczna z ostrzami na łańcuchu.

Jeśli odznaczysz tą krótka listę możesz być pewny że żadne wyzwanie w ogrodzie nie będzie ci straszne. Dbaj o swoje narzędzia do ogrodu, trzymając je dokładnie poukładane w szopie, a sprawisz, że posłużą ci na długie lata.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: Justyna
dn. 07.02.2017 godz. 10:41:05
w ogrodzie często przydaje się też drabina i małe grabki
Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone