Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jakie narzędzia pneumatyczne warto mieć w domu?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Jakie narzędzia pneumatyczne warto mieć w domu?

Jeśli lubimy weekendowe majsterkowanie, a czasem musimy zapobiec nagłemu kryzysowi bez pomocy fachowców, to na podorędziu powinniśmy mieć całą gamę narzędzi, które mogą okazać się przydatne. Poza podstawowymi narzędziami ręcznymi (młotek, śrubokręt, kombinerki) warto się również zaopatrzyć w nieco bardziej zaawansowane sprzęty - akumulatorowe, spalinowe lub pneumatyczne. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie sytuacja, gdy siła naszych mięśni nie wystarczy (zapieczona śruba nie będzie chciała się odkręcić, a nadgarstek zmęczony wbijaniem mnóstwa gwoździ po prostu odmówi dalszej pracy). W takiej chwili to właśnie narzędzia pneumatyczne lub akumulatorowe okażą się rozwiązaniem naszych problemów. W poniższym tekście skupimy się na sprzęcie pneumatycznym - odpowiemy na pytanie, które z tych narzędzi warto mieć w domu i które mogą okazać się najbardziej przydatne w konkretnych sytuacjach.

Narzędzia pneumatyczne - jak działają?

Narzędzia pneumatyczne jako energię roboczą wykorzystują sprężone powietrze (lub inny gaz o podobnych właściwościach). Do największych atutów tego rodzaju narzędzi zaliczyć można dużą moc, która idzie w parze ze stosunkowo niewielką wagą. Sprzęt pneumatyczny jest całkowicie beziskrowy, więc chętnie korzysta się z niego w warunkach, gdzie praca grozi wybuchem lub zaprószeniem ognia. Ze względu na prostą budowę narzędzi pneumatycznych ich serwisowanie nie jest sprawą skomplikowaną. Nie musimy się obawiać, że podczas prac warsztatowych urządzenie przestanie działać zanieczyszczone przez pyły, a ogólna żywotność narzędzi pneumatycznych oceniana jest jako pięciokrotnie dłuższa od żywotności popularnych elektronarzędzi.

Wśród narzędzi pneumatycznych, które mogą okazać się przydatne w przydomowym warsztacie wyróżnić warto następujący sprzęt:

  • pneumatyczne klucze udarowe
  • pistolet pneumatyczny na gwoździe
  • pneumatyczna nitownica

Odpowiednie narzędzia pneumatyczne znajdziesz na https://phuabc.com.pl/narzedzia-pneumatyczne

Pneumatyczne klucze udarowe - dla wszystkich zakręconych

Pneumatyczny klucz udarowy do dokręcania i odkręcania śrub to urządzenie, które przyda nam się przynajmniej dwukrotnie w ciągu roku - wczesną wiosną i późną jesienią, gdy będziemy musieli zmienić opony letnie na zimowe lub na odwrót. Dzięki pneumatycznemu kluczowi udarowemu odkręcanie śrub zajmuje kilkanaście sekund, co znacznie skraca wymianę zarówno koła, jak i całego kompletu.

Klucze pneumatyczne z wydłużonym trzpieniem pozwalają na łatwiejszy dostęp do śrub, a udogodnienia jak obudowa ze stopu magnezowego, mechanizm dwumłotkowy poprawiają komfort pracy. Dwa młoty obracające się wokół wrzeciona w zamkniętym systemie pozwalają na szybsze uzyskanie wysokiego momentu obrotowego, a tym samym sprawiają, że urządzenie natychmiast po włączeniu jest gotowe do użycia. Jednym ruchem zmienimy tryb pracy (dokręcanie/wykręcanie) i regulujemy moc urządzenia, co gwarantuje prostotę obsługi pneumatycznego klucza udarowego, a dzięki zainstalowanemu tłumikowi urządzenie działa cicho i absorbuje drgania, które przy długotrwałej pracy bywają męczące.

Pneumatyczny osadzak - dla tych, którym brakuje cierpliwości

Pistolet pneumatyczny na gwoździe typu „osadzak" będzie nieoceniony, gdy przyjdzie nam wbić kilkadziesiąt gwoździ z rzędu w krótkim czasie. Pistolet wyposażony jest w magazynek (na 30 lub 50 gwoździ od 15mm do 40mm). Sprzęt niweluje siłę odrzutu podczas pracy do minimum, przez co jego użycie jest łatwe i po prostu wygodne (używanie młotów pozbawionych amortyzacji może odbić się na naszym zdrowiu). Narzędzie sprawdza się w przypadku konieczności np. wbijania gwoździ w sufit (co jest niewygodne przy użyciu tradycyjnego młotka) lub w materiały o zróżnicowanej fakturze i twardości (beton, stal, pustak, pusta płyta, pełna cegła, drewno - pamiętajmy, że do każdego z tych materiałów powinniśmy używać innego rodzaju gwoździ). Nabój z gazem dołączony do zestawu z osadzakiem pozwala na wykonanie 1000 strzałów (a więc wbicia 1000 gwoździ).

Pneumatyczna nitownica - dla pracujących w trudno dostępnych miejscach

Nitownica to urządzenie, które pozwala na szybkie i trwałe łączenie różnych elementów. Nitownica pneumatyczna działa szybko (cechuje ją duża energia zaciskowa) i jest wygodna w użyciu (w przeciwieństwie do nitownicy ręcznej, podczas pracy, z którą zachodzi potrzeba przytrzymywania nitu). Nie jest to jednak urządzenie uniwersalne, więc przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić z jakimi rodzajami nitów może ono współpracować (nity są najczęściej wykonane ze stali, stali nierdzewnej, miedzi lub aluminium). Istnieje możliwość dokupienia zestawu końcówek do nitownicy pneumatycznej, co rozwiąże problem kompatybilności lub jej braku z określonym typem nitów. Niewielkie rozmiary, „gruszkowy" kształt zapewnia swobodę w korzystaniu i możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc (na co nie pozwalają długie ramiona ręcznych nitownic). Nitownica pneumatyczna może być wyposażona w pojemnik na zerwane gwoździe, co pozwoli utrzymać nasze miejsce pracy w czystości.


Więcej narzędzi i sprzętu znajdziesz na https://phuabc.com.pl/


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone