Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Lasery krzyżowe DeWalt

kategoria: Nowości rynkowe

Nowe lasery krzyżowe DeWalt to profesjonalne urządzenia przeznaczone do stosowania podczas pracy na budowie. Narzędzia wyróżniają : wszechstronność zastosowań, dobra widoczność wiązki, prostota obsługi i wytrzymała obudowa.

Nowoczesna technika laserowa dostarcza nam rozwiązania, które w znaczny sposób ułatwiają i wspomagają prace związane z pomiarem odległości czy też precyzyjnym wyznaczaniem linii w pionie i w poziomie. Grupa narzędzi laserowych dostępnych na rynku jest bardzo rozbudowana, a wszechstronność ich zastosowania sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród profesjonalistów. Urządzeniami służącymi do poziomowania są lasery liniowe zwane także krzyżowymi, które za pomocą światła skupionego rzucają linię na ścianę pomieszczenia czy budynku. Dzięki temu znacznie łatwiej jest określić poziom/pion podczas montażu okien, drzwi, układaniu płytek, stawianiu ścian z płyt gipsowo-kartonowych lub układaniu przewodów czy osprzętu instalacji elektrycznej. Innymi słowy wszędzie tam gdzie wymagana jest precyzja. Przykładem takich urządzeń są nowe lasery firmy DeWALT - DW089K i DW088K.

DW089K

Samopoziomujący laser DeWALT DW089K to urządzenia posiadające wiele przydatnych funkcji. Oprócz standardowego wyznaczania pionu/poziomu umożliwia wyznaczenie pionu bocznego z dokładnością do ± 0,3 mm/m. Dzięki zastosowaniu 3 wiązek DW089K jest urządzeniem kompletnym niewymagającym używania dodatkowego lasera. Wiązki te mogą być wyświetlane każda osobno bądź wszystkie razem, tworząc na ścianie linie przecinające się pod kątem prostym. Laser wyposażony jest w funkcję samopoziomowania w zakresie 4° z automatyczną blokadą położenia. Kolejną przydatną cechą urządzenia DW089K jest obsługa za pomocą 3 przycisków. Każdy przycisk odpowiada wyznaczeniu konkretnej lini pionowej, poziomej lub bocznej za pomocą wiązki lasera. Bez problemu możemy nałożyć na siebie wiązki, które aktualnie są nam potrzebne. Nowością jest precyzyjna regulacja położenia pionowej wiązki lasera za pomocą pokrętła. Dzięki temu, bez konieczności ręcznego manewrowania laserem, ustawiamy wiązkę dokładnie tam gdzie jest potrzebna. Dodatkowo laser posiada wskaźnik niskiego poziomu napięcia, który informuje nas o koniczności wymiany baterii. Wbudowany, ruchomy uchwyt magnetyczny zapewnia nam łatwe i pewne mocowanie urządzenia bezpośrednio do powierzchni metalowych. Natomiast odporna, wytrzymała konstrukcja utrzymuję kalibrację lasera w najtrudniejszych warunkach pracy.

DW088K

DeWALT DW088K jest nowszą wersją popularnego na rynku DW087K. Wyświetla on dokładne i dobrze widoczne czerwone linie, wyznaczające poziom i pion z dokładnością do ± 0,3 mm/m. Nowy laser DW088K posiada funkcję samopoziomowania w zakresie 4° z automatyczną blokadą położenia oraz wskaźnikiem niskiego poziomu napięcia. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą 2 przycisków, z których każdy odpowiada wyznaczeniu konkretnej płaszczyzny. Laser posiada, także wbudowany, ruchomy uchwyt magnetyczny umożliwiający łatwe zamocowanie urządzenia na powierzchniach metalowych. Z kolei stabilna konstrukcja obudowy zapewnia utrzymanie kalibracji w każdych nawet najtrudniejszych warunkach.

DE0892

Oba przedstawione wyżej lasery dostępne są także w zestawie z detektorem DE0892. Detektor umożliwia wykrycie wiązki lasera w warunkach dużego naświetlenia, np. na zewnątrz. Jest to przydatne w pracy np. wtedy gdy mamy do czynienia z ostrym światłem słonecznym. DE0892 umożliwia pracę w odległości nawet 50m od lasera.

Lasery krzyżowe DeWalt

  • W skład wyposażenia standardowego wchodzi:
  • DW089K - 4 baterie typu AA, które zapewniają pracę przez 25 godzin, zaczep montażowy oraz mocny kufer transportowy - cena: 2156 PLN
  • DW088K - 3 baterie typu AA, które zapewniają pracę przez 40 godzin, zaczep montażowy oraz mocny kufer transportowy - cena: 1086 PLN


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: tomasz
dn. 06.02.2017 godz. 15:33:46
bardzo przydatny gadżet na budowie
Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone