Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Letnie porządki przed domem - zaplanuj sprzątanie krok po kroku

kategoria: Temat na czasie

Zima już dawno za nami, lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim piękna pogoda, która wręcz namawia na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Mocno grzejące słońce kojarzy się z odpoczynkiem na leżaku, ze szklanką w dłoni, wypełnioną chłodnym napojem. Jednakże aby móc cieszyć się w pełni nadchodzącym latem, warto zadbać o wygląd własnego podwórza, tak żeby zachęcało do spędzania czasu na dworze.

Jak Cię widzą tak Cię piszą

W przypadku jedzenia dość często można usłyszeć, że je się również oczami, co oznacza, że jeśli potrawa wygląda pięknie, znacznie bardziej ma się na nią chęć. W kwestii ogrodu jest bardzo podobnie. Zadbane podwórze oraz starannie wypielęgnowana roślinność sprawiają, iż własny ogród może stać się miejscem magicznym, strefą komfortu oraz relaksu. Porządki przed domem są również gwarancją dobrego zdania o nas samych, ponieważ odwiedzający goście nie będą mogli przestać się zachwycać letnią oazą spokoju, mając przed oczami czystość, porządek i ład. Warto pamiętać, że nikt nie przepada za bałaganem, a ten zalegający przed domem, może świadczyć o tym, że tej czystości nie utrzymuje się również wewnątrz budynku.

Zadbaj o strefę przechodnią przed domem

Strefa przechodnia jest dość istotną w kwestii letnich porządków. Warto zadbać o solidne czyszczenie miejsc, którymi przechodzimy codziennie. Jednakże czyszczenie, to nie wszystko. Konieczne jest regularne koszenie trawy, oraz jej grabienie aby nie zalegała niepotrzebnie w przydomowym zaciszu. W przypadku zasadzonej roślinności, należy pamiętać o ich odchwaszczaniu i podlewaniu, tak aby mogły swobodnie kwitnąć.

Drzewa i żywopłot

Własny ogród ma to do siebie, że można w nim stworzyć swój mini las, który codziennie będzie zachwycał widokiem. Należy jednak zaznaczyć, że o drzewa i żywopłot trzeba solidnie dbać. W przypadku żywopłotu konieczne będzie przycinanie bądź ewentualnie formowanie, tak aby wyglądał schludnie. Przycinanie oraz pielęgnacja jest zależna od rodzaju żywopłotu, jaki się posiada we własnym ogrodzie. Natomiast, jeśli chodzi o drzewka, warto je zabezpieczyć przed różnego rodzaju owadami i insektami. Owe zabezpieczenie jest nie tylko dbałością o samo drzewko, ale również o jego zdrowy wygląd.

Podjazd i organizacja garażu

Pielęgnacja podjazdu jest niezwykle istotna, ponieważ trzeba dbać o nią przez cały rok. Jednakże porządki letnie są jednymi z ważniejszych. Przede wszystkim należy zadbać o kostkę brukową. Do jej pielęgnacji powinno się podejść poważnie, ponieważ po minionej zimie powinno się ją wyczyścić i zabezpieczyć przed kolejną. Jak wyczyścić kostkę brukową? Nie jest to nic trudnego, bowiem na rynku znajduje się wiele produktów, które pomogą zadbać o to, aby nie zbierały się w niej chwasty, a także żeby wyglądała na czystą i nie traciła przy tym swojego koloru. Kosztują niewiele, a potrafią zdziałać naprawdę cuda.

Kolejną kwestią i być może najważniejszą jest organizacja garażu, bowiem zorganizowany garaż pozwala na umieszczenie w nim rzeczy, które są niezbędne do pielęgnacji ogrodu, a także może służyć jako miejsce do przechowywania skarbów z domu, na które nie ma w nim miejsca. Potrzebne będą różnego rodzaju półki, oraz szafki, na których najlepiej ułożyć kosze i pudełka. Nie można zapomnieć o ich podpisaniu, ponieważ łatwiejsze będzie odnalezienie w nich czegokolwiek.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone