Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Montaż okien - o czym należy pamiętać?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Montaż okien - o czym należy pamiętać?

Montaż okien powinno się powierzać doświadczonym ekipom montażowym. Jednak warto mieć podstawową wiedzę na ten temat, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Zatem w jaki sposób odpowiednio przygotować się do montażu okien?

Ekipa montażowa

Wybór odpowiedniej ekipy montażowej to już połowa sukcesu. Najbezpieczniej decydować się na fachowców, których pracę i jakość możemy zobaczyć. Jeżeli nie mamy zaufanych fachowców, to warto podpytać o ekipę w punkcie, w którym kupujemy okna. Wówczas nie będziemy musieli się martwić o jakość wykonania, ponieważ punkty sprzedaży współpracują z profesjonalistami.  

Odpowiednie przygotowanie podłoża

Prawidłowe przygotowanie podłoża jest bardzo ważne. Musi być oczyszczone z zapraw i klejów oraz wygładzone. Ograniczy to powstawanie mostków termicznych oraz umożliwi dokładne związanie piany montażowej.

Rozmiar

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest odpowiedni rozmiar okna w stosunku do wielkości otworu. Gdy okno będzie zbyt małe, może to powodować nieszczelności na styku rama ościeże. Zbyt duże okno także stanowi problem, ponieważ podczas montażu może dojść do uszkodzenia ramy. W tym celu z pewnością przyda się poziomica, miarka i kątownik.

Akcesoria

Profil okienny z reguły jest bardzo wytrzymały, jednak profil okienny powinien być osadzony na dodatkowej listwie. W przypadku braku dodatkowej listy, mogą powstać szczeliny miedzy ramą a ościeżem, przez którą może przeciekać wilgoć do środka pomieszczenia. Kolejnym ważnymi elementami są klocki podporowe i kliny. Takich elementów musi być zastosowana odpowiednia ilość, ponieważ gdy będzie ich zbyt mało, może to doprowadzić do wypaczenia ramy pod własnym ciężarem. Do zamontowania tych elementów niezbędny będzie poręczny młotek. Aby okno zachowało odpowiednie parametry musi być solidnie zamontowane do ościeża, dlatego do kotwienia sama piana montażowa nie wystarczy. Niezbędne tu będą kotwy albo dyble. Należy jednak pamiętać, że muszą być rozmieszczone w newralgicznych punktach. W odpowiednim zwymiarowaniu miejsc na ramie okiennej, gdzie mają zostać zamocowane kotwy montażowe oraz wyznaczeniu punktów pod kołki montażowe w murze, przydadzą się narzędzia miernicze takie jak w przypadku wymiarowania otworu pod okno.

Montaż okna

W celu zamontowania okna do muru niezbędny będzie odpowiedni sprzęt. Wiertarka udarowa wraz z kompletem wytrzymałych wierteł z pewnością pomocna będzie w wierceniu otworów w murze pod kołki montażowe. Natomiast wkrętarka przyda się do przykręcania kotew do ramy okiennej. Do prawidłowej aplikacji piany montażowej zalecany jest pistolet z końcówką pokrytą teflonem, dzięki czemu piana nie przyklei się do niej. Nie jest preferowany pistolet z końcówką jednorazową. W takim przypadku aplikacja piany może nie być satysfakcjonująca. po zastygnięciu, nadmiar piany należy usunąć. W tym przypadku doskonale sprawdzi się nóż z wysuwanym i łamanym ostrzem, którego długość bez problemu możemy regulować. Taśmy przykleimy do muru za pomocą kleju, do którego przyda się specjalny wyciskacz.

Doświadczona ekipa monterska wszystkie niezbędne narzędzia powinna przywieźć we własnym zakresie, jednak większość narzędzi takich jak młotek, miarka, kątownik, nóż, wkrętarka, czy wiertarka powinny być w każdym domu.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone