Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Montaż paneli fotowoltaicznych ma znaczenie - dlaczego?

kategoria: Temat na czasie

 

Fotowoltaika, jak każda instalacja musi być w odpowiedni sposób zaprojektowana oraz wykonana zgodnie ze sztuką. Również montaż poszczególnych jej elementów ma duże znaczenie i sprawi, że elektrownia będzie działać w sposób prawidłowy, nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów serwisowych. Chcąc cieszyć się pełnym komfortem powinniśmy zaangażować do współpracy doświadczoną firmą. Odpowiedni montaż to klucz do sukcesu.

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zamontować panele fotowoltaiczne. Jest to podyktowane w dużej mierze chęcią uniknięcia podwyżek cen energii elektrycznej oraz ogrzewania. Dysponując własną elektrownią słoneczną możemy pozyskiwać ekologiczny prąd, który posłuży do zasilania oświetlenia, sprzętów, systemu grzewczego. Jest więc to zdecydowanie gra warta świeczki. Obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie dom, który nie posiada instalacji tego rodzaju.

Myśląc o własnej elektrowni słonecznej powinniśmy wiedzieć, jakie realnie zalety może nam ona przynieść. Wśród najważniejszych warto wymienić takie, jak:

- szansa na nowoczesny i ekologiczny dom,

 

- darmowy prąd ze słońca,

- możliwość zasilenia wszystkich sprzętów w domu,

- ekologiczne źródła ciepła,

 

- brak produkcji spalin, przyczyniania się do powstawania smogu, konieczności stosowania
tradycyjnego opału.

Nie bez znaczenia jest również to, że nasz dom będzie niezależny energetycznie, nie będziemy musieli przejmować się stale rosnącymi cenami energii elektrycznej. O zaletach, które wynikają z posiadania instalacji możemy poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Zobacz także: http://www.odachach.pl/czym-sa-panele-fotowoltaiczne---na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-ich-wyborze,287,aktualnosc.htmlJak ustawić panele fotowoltaiczne?


Aby nasza domowa elektrownia działała i produkowała niezbędną ilość energii, trzeba prawidłowo skonfigurować i podłączyć wszystkie jej elementy. To jedna strona medalu. Drugą jest oczywiście adekwatne ustawienie paneli. Biorąc pod uwagę naturalne i sztuczne przeszkody, posadowienie obiektu, rodzaj miejsca do montażu i rodzaj paneli dopuszczalne są następujące warianty:

- ustawienie na południe pod kątem 30-40 stopni (optymalne i najlepsze),
- ustawienie na południowy-wschód bądź zachód pod kątem 25-55 stopni).

Panele należy łączyć szeregowo bądź równolegle. Montaż paneli fotowoltaicznych w ten właśnie sposób:

- umożliwia normalną pracę instalacji,
- pozwala na wykorzystanie jej pełnego potencjału,
- sprawia, że instalacja nie będzie przeciążona,
- sprawia, że elektrownia mniej się zużywa,
- ma pozytywny wpływ na brak usterek.

Jak widać z powyższego zestawienia, poprawny montaż się opłaca.

 Opłacalność całej instalacji


Każdy posiadacz instalacji fotowoltaicznej chce, aby działała bezawaryjnie oraz szybko się zwróciła. Jest to oczywiście możliwe pod warunkiem, że panele zostaną prawidłowo dobrane oraz zamontowane, instalacja nie będzie przez nas samodzielnie przerabiana, będziemy ją użytkować zgodnie z przeznaczeniem.

Błędne jest myślenie, że większa instalacja sprawi, że koszty szybciej się zwrócą. Moduły powinny mieć moc dopasowaną do tego, jakie jest zapotrzebowanie konkretnego obiektu. Im większa ilość paneli, tym większe ryzyko usterki i większe koszty naprawy, a co za tym idzie kolejne pieniądze, które musimy zainwestować. Duża instalacja będzie o wiele dłużej się zwracać.

Podejmując współpracę z firmą, która jest na rynku od dawna, ma doświadczenie, oferuje różnorodne modele paneli mamy pewność, że wykorzystamy w pełni potencjał instalacji.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone