Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pompy i przepompownie | Elektronarzędzia | Elektronika | Agregaty prądotwórcze | Kompresory

Motopompy Honda do zadań specjalnych i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych

Motopompy Honda do zadań specjalnych i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych
Motopompy Honda do zadań specjalnych i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych

Doświadczenia z pogodą z ostatnich kilku lat potwierdzają, że mieszkańcy domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych czy działek i domków letniskowych, niezależnie od regionu w Polsce, powinni być przygotowani na niespodziewane i coraz częściej zdarzające się ekstremalne warunki, wywołane zarówno przez upały, suszę jak i nadmiar wody.

Pod koniec zimy i wiosną największe zagrożenie stanowi topniejący śnieg, podwyższony poziom wód w rzekach, które podtapiają lub zalewają okoliczne tereny. Także przy obfitych opadach deszczu - prawie każdy użytkownik podziemnego garażu niepokoi się o swoje własne cztery kółka, a mieszkaniec domku jednorodzinnego - walczy z wodą w piwnicy czy w pomieszczeniach na parterze. Tereny nadmorskie - przez cały rok narażone są na typowe dla tych miejsc zjawisko - cofkę, której wody regularnie wdzierają się na podwórka, do piwnic. Warto więc zadbać o posiadanie uniwersalnej motopompy - przydatnej w razie konieczności osuszania terenu i pomieszczeń, ale także, jeśli mamy dostęp do zbiorników wodnych, do nawadniania upraw, sadów czy ogrodów.

Honda oferuje szeroką gamę tych urządzeń, które, zależnie od zaistniałych okoliczności, mogą być stosowane w obydwu powyższych przypadkach. Wszystkie oferowane przez Hondę urządzenia do pompowania wody są niezawodne, wydajne i łatwe w obsłudze. Wyposażone w czterosuwowy silnik są jednocześnie przyjazne dla środowiska - pracują cicho i gwarantują niższy poziom emitowanych spalin.

Motopompy Honda WB30XT do zadań specjalnych
Motopompy Honda WB30XT do zadań specjalnych

Szybkie usuwanie wody

Do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń takich jak piwnica czy garaż oraz terenu wokół domu oraz na placu budowy czy na polach uprawnych przeznaczone są motopompy Honda WB20XT i WB30XT. Wyróżnia je bardzo wysoka wydajność. WB20XT może przepompować do 600 litrów na minutę - czyli 36 000 litrów na godzinę, natomiast WB30XT - 66 000 litrów w godzinę. Motopompy te mogą być także stosowane do osuszania basenów, jeziorek, stawów.

Intensywne i regularne podlewanie ogrodu

Drugim zastosowaniem modeli Honda WB20XT i WB30XT jest nawadnianie. Do użycia tych motopomp niezbędny jest dostęp do zbiornika wodnego. Z uwagi na dużą wydajność podlewanie nimi odbywa się szybko i intensywnie, dlatego rekomendowane są do stosowania na dużych obszarach. Można podlewać nimi większe ogrody, sady, uprawy, a podczas suszy ratować wszystkie tereny zielone wokół domu.

Do regularnego podlewania działki, trawnika czy ogródka Honda oferuje motopompy WX10 i WX15. To modele, które służą do pompowania wody z rzek, jezior lub innych naturalnych zbiorników. Wyróżnia je niewielka masa i łatwość obsługi. Stosuje się je do systemów nawadniających wymagających wysokiego ciśnienia tj. sieci zraszaczy ogrodowych.

Model WX10 to najmniejsza motopompa produkowana przez Hondę. Lekka, łatwa do przenoszenia -waży tylko 6,1 kg - niezwykle wygodna, ponieważ może funkcjonować w każdych warunkach i w każdym ułożeniu. Wysokie ciśnienie umożliwia podanie wody na wysokość 36 metrów oraz podłączenie kilku zraszaczy. Pojemność zbiornika paliwa zapewnia ciągłą pracę przez prawie godzinę. Urządzenie może pompować do 130 litrów wody na minutę, co w ciągu godziny daje nam to 7 800 litrów.

Model WX15 - jest stosowany do podlewania dużych ogrodów i trawników. Urządzenie o masie 9 kg wytwarza wysokie ciśnienie (4 Atm), co umożliwia podanie wody na wysokość 40 metrów i jest wręcz idealne w efektywnym podlewaniu ogrodu w połączeniu z większym systemem zraszaczy. W ciągu jednej godziny urządzenie to może przepompować aż 14 400 l wody.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: Jurek
dn. 07.02.2017 godz. 10:19:31
jestem zadowolonym użytkownikiem
Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone