Szukaj w serwisie

Kategorie:

Narzędzia ręczne | Narzędzia malarskie | Narzędzia glazurnicze | Narzędzia murarskie | Piły i pilarki | Zrób to sam

Tutaj jesteś: Ekspert radzi / Zrób to sam

Nowa linia narzędzi Stanley do płyt G/K i prac wykończeniowych

kategoria: Zrób to sam
Nowa linia narzędzi Stanley do płyt G/K i prac wykończeniowych
Nowa linia narzędzi Stanley do płyt G/K i prac wykończeniowych

Stanley wprowadza do sprzedaży nowy asortyment narzędzi do płyt gipsowo-kartonowych. Ich atutem jest wytrzymała konstrukcja, praktyczność użycia oraz wygoda.

Lekkie konstrukcje wykonane z profili i płyt gipsowo - kartonowych (G/K), nazywane także systemami suchej zabudowy, to już standard jeżeli chodzi o prace wykończeniowe. Doskonale sprawdzają się przy budowie ścianek działowych, nowoczesnych, efektownie podświetlonych półek, wnęk czy też sufitów podwieszanych. Znajdują zastosowanie również w przypadku konieczności obudowy instalacji, pionów kanalizacyjnych, wanien oraz stelaży podtynkowych. Wiele z takich zabudów można wykonać samemu. Jedyne, co jest potrzebne to narzędzia dostosowane do prac z karton-gipsem, których całą gamę oferuje firma Stanley. Zostały one skonstruowane w oparciu o innowacyjne rozwiązania znacznie ułatwiające prace z płytami G/K. Wśród narzędzi znajdują się między innymi: szpachle i pace oraz praktyczne narzędzia służące do cięcia, przenoszenia oraz podtrzymywania płyt gipsowo-kartonowych, takie jak podpórki i nosidła.

Szczególną uwagę warto zwrócić na podstawowe narzędzie do wykańczania konstrukcji G/K, jakim jest szpachla. Ta z najnowszej gamy firmy Stanley wyróżnia się 3 cechami. Przede wszystkim posiada bi-materiałową rękojeść, której ergonomiczny kształt doskonale dopasowuje się do dłoni. Kolejnym atutem szpachli Stanley jest umiejscowiony w uchwycie bit PH2, zastępujący wkrętak. Dzięki niemu, gdy podczas nakładania masy szpachlowej natrafimy na niedokręcony wkręt, nie musimy wymieniać narzędzia. Istotną częścią szpachli jest również wykonane ze stali nierdzewnej profilowane ostrze. W ofercie Stanley dostępny jest również model szpachli bez bitu, posiadający metalowe zakończenie służące do pobijania.

Nowa linia narzędzi Stanley do płyt gipsowo-kartonowych obejmuje szczypce do zagniatania profili, przyrząd do nakładania narożników bez gwoździ i wkrętów, a także praktyczne narzędzia służące do cięcia, przenoszenia oraz podtrzymywania płyt. Przyrząd do cięcia posiada dwa przeciwstawne, stalowe koła tnące, które umożliwiają cięcie płyt z dwóch stron równocześnie. Nosidło pozwala jednej osobie, w łatwy i bezpieczny sposób, przenieść płytę G/K, a podpórka teleskopowa o regulowanej wysokości (od 1 do prawie 3 metrów) podtrzymuje płytę podczas montażu. Nowa gama narzędzi Stanley do płyt G/K oferuje także szpachle kształtowe, kątowe i krawędziowe oraz szpachle do taśm, narożników wewnętrznych i zewnętrznych.

  • Cena poszczególnych narzędzi:
  • Szpachla (127 mm) z bitem PH2- 39 PLN
  • Przyrząd do cięcia - 108 PLN
  • Nosidło do płyt G/K (93-301) - 37 PLN

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: witek
dn. 06.02.2017 godz. 15:42:28
czy nosidło do płyt jest tak bardzo konieczne
Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone