Szukaj w serwisie

Kategorie:

Warsztat | Praktyczne porady | Ciekawostki

Tutaj jesteś: Majsterkowanie / Warsztat

Precyzyjna miara FatMax Xtreme

kategoria: Warsztat

Firma Stanley wprowadza do sprzedaży nową miarę - FatMax Xtreme, która wyróżnia się dużym wysięgiem taśmy i wysoką precyzją pomiaru. Miary Stanley znane są na całym świecie od 1964 roku, kiedy to producent wprowadził do sprzedaży po raz pierwszy zwijaną miarę Powerlock. Obecnie Stanley udostępnia użytkownikom kolejną wersję tego uniwersalnego narzędzia - miarę FatMax Xtreme.

Cechą wyróżniającą nową miarę FatMax Xtreme jest jej wyjątkowo duży, sięgający 4 metrów zasięg. Użytkownik może wysunąć taśmę daleko, bez żadnego podparcia, czy pomocy drugiej osoby, nie ryzykując jej złamania. Jest to możliwe dzięki specjalnym właściwościom taśmy produkowanej z wysokojakościowej stali węglowej. W celu osiągnięcia tak dużego wysięgu Stanley profiluje taśmę w taki sposób, aby w przekroju poprzecznym przyjmowała kształt części elipsy. Dodatkowo, pierwsze 15 cm taśmy - najbardziej narażone na uszkodzenia, pokryte zostało termoplastyczną powłoką BladeArmor, redukującą w 95% możliwość jej zniszczenia. W celu podniesienia trwałości narzędzia zaczep mierniczy na końcu taśmy zamontowany jest na 3 nitach. W porównaniu do dwunitowego systemu mocowania, jego trwałość zwiększa się o 40%.

Taśma miary FatMax Xtreme wyróżnia się dużą szerokością (32 mm), co w znacznym stopniu ułatwia odczyt wykonywanych pomiarów. Firma Stanley zadbała również o jej czytelność. Taśma na całej długości powleczona jest folią Mylar®, przedłużającą żywotność podziałki nawet dziesięciokrotnie. Podziałka spełnia normę II klasy dokładności. W praktyce oznacza to, iż pomiar dokonany jest z dokładnością do 0,9 mm na 3 metrach. Precyzję tę gwarantuje m.in. ruchomy zaczep Tru-Zero, charakteryzujący się wydłużonymi otworami na nity (rys.). W przypadku dokonywania pomiarów zewnętrznych, zahaczenie za krawędź materiału, powoduje wysunięcie zaczepu. Natomiast przy pomiarach wewnętrznych zaczep wsuwa się, redukując różnicę wynikającą z jego grubości. Samoregulacja zaczepu jest możliwa dzięki wydłużonym otworom na nity.

Wygodę stosowania i funkcjonalność miary FatMax Xtreme podnoszą: blokada i automatyczne zwijanie taśmy oraz praktyczny zaczep do paska. Miara ma charakterystyczną obudowę z chromowano - gumowanym uchwytem, który umożliwia pewny chwyt narzędzia. Uwagę zwraca także jej ciekawy design, przez co idealnie nadaje się na prezent.
Firma Stanley, dopasowując się do wymagań klientów, oferuje miary w 3 długościach taśmy. 10 m i 8 m to propozycja skierowana do użytkowników, którzy potrzebują narzędzia do dokonywania długich pomiarów. Natomiast 5-cio metrowy odpowiednik miary powinien znaleźć się w podręcznej skrzynce narzędziowej każdego majsterkowicza i profesjonalisty.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone