Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Promotech inwestuje w produkcję automatów do spawania

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Promotech inwestuje w produkcję automatów do spawania

Ponad 8 mln zł chce zainwestować białostocki Promotech w modernizację parku maszynowego i hal produkcyjnych. Dzięki temu wdroży do produkcji niespotykane dotąd na rynku krajowym i zagranicznym, innowacyjne urządzenia do automatyzacji spawania.

Jedno z tych urządzeń to, prezentowany już na międzynarodowych targach w Essen - pierwszy w skali światowej, mobilny automat do wycinania otworów pod właz wejściowy. Opracowane przez dział badawczo-rozwojowy Promotechu urządzenie, mocowane jest za pomocą magnesów i może wycinać otwory na powierzchniach płaskich, np. w arkuszach blachy, a także - po odpowiedniej modyfikacji - w zbiornikach i rurach. Umożliwia też ukosowanie krawędzi oraz spawanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obrabianego profilu.

- Ta technologia sprawdza się szczególnie przy budowie wież elektrowni wiatrowych, zwłaszcza przy montażu drzwi - mówi prezes Promotechu, Marek Siergiej. - Tym bardziej, że liczba tego typu elektrowni ma rosnąć, a ręczne wycinanie otworu oraz spawanie jest nie tylko czasochłonne, ale także mało precyzyjne. Dzięki automatyzacji tego procesu , będzie go można nie tylko trzykrotnie przyśpieszyć, ale także znacznie poprawić precyzję spawania.

Drugie urządzenie powstało przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach. To wózek spawalniczy nowej generacji, w którym zastosowano rozwiązanie konstrukcyjne, umożliwiające zamocowanie na nim różnych typów urządzeń spawalniczych. Dzięki temu może być stosowany przy pracach, w których ważna jest duża mobilność urządzenia i pozwoli uzyskać doskonałe efekty spawania w większości pozycji spawalniczych.

Obydwa urządzenia Promotechu nie tylko przyśpieszają i udoskonalają proces spawania, ale też poprawiają komfort pracy i zwiększają wydajność produkcji.

Aby zrealizować swój projekt Promotech musi rozbudować hale produkcyjne, a także kupić nowe maszyny i urządzenia potrzebne do produkcji. Na ten cel planuje przeznaczyć 8 mln zł, z czego połowę chce uzyskać z dotacji unijnych. Spółka stara się o wsparcie w ramach RPO (działanie: wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie).

Realizacja projektu pozwoli Promotechowi rozszerzyć asortyment i poprawić jakość swojej produkcji, wpłynie na wzrost sprzedaży, a - co za tym idzie - zwiększy konkurencyjność firmy na rynku krajowymi i międzynarodowym. Nowe urządzenia mają trafić na rynek polski, ale także na rynki światowe, m.in. do krajów Europy, Ameryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu.

- Wsparcie bieżącej oferty nowym innowacyjnymi produktami wzmocni pozycję naszej spółki, pokazując potencjał technologiczny i produkcyjny przedsiębiorstwa. Ten potencjał plus wieloletnie doświadczenie w branży, poparte dobrą kondycją finansową spółki powodują, że Promotech będzie rozpoznawany na rynku krajowym i międzynarodowym jako rzetelny i dynamiczny partner - podkreśla autor projektu, Marcin Klimowicz.

Realizacji rozwojowych planów sprzyja bardzo dobra sytuacja ekonomiczna spółki. Sukcesywnie poprawiają się wyniki finansowe: rentowność produkcji za pierwsze sześć miesięcy tego roku przekroczyła 10 proc. Promotech osiągnął w ubiegłym roku 36 mln zł przychodu (wzrost o 32 proc. w stosunku do kryzysowego roku 2009). Równie optymistycznie zapowiada się ten rok. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy spółka osiągnęła blisko 21 760 tys. zł przychodu, a na koniec roku - wg szacunków zarządu - ma to być 45 mln zł (25 proc. wzrostu w stosunku do 2010). Firma sukcesywnie zwiększa zatrudnienie (o kilka osób miesięcznie) - obecnie zatrudnia ok. 200 osób. Poprawia się też sytuacja finansowa pracowników - w tym półroczu przewidziana jest kolejna, druga już w 2011 r. podwyżka, uzależniona od wyników pracy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone