Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Rusztowania używane na co zwrócić uwagę przed ich zakupem?

kategoria: Nowości rynkowe

Korzystanie z używanych rusztowań cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wiele firm oferuje możliwość ich zakupu lub wynajmu. Dlaczego warto korzystać z używanych konstrukcji? Jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Zakup rusztowań używanych - czym się kierować?

W przypadku rusztowań najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo, a więc w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na ich stan. Używane rusztowanie musi być tak samo wytrzymałe i funkcjonalne jak nowe. W innym wypadku nie powinno się go kupować, gdyż grozi to niebezpieczeństwem dla pracowników. W pierwszej kolejności należy więc sprawdzić stan techniczny.

Na co więc zwrócić uwagę? Kupują rusztowania używane należy przede wszystkim sprawdzić, czy są one kompletne. Według obowiązujących przepisów całość powinna zawierać takie elementy jak: deska krawężnikowa, poręcz ochronna dla podestów, dwie poręcze pojedyncze lub jedną podwójną, krawężnik oraz zabezpieczenie boczne. Dobrze jest sprawdzić także stan mocowań. Wszystko to zapewni rusztowaniu stabilność i sprawność.

Nabywane rusztowanie powinno zostać przekazane wraz z całą dokumentacją oraz certyfikacją. Przede wszystkim powinno ono posiadać tzw. Dokumentację Techniczno-Ruchową (DTR), czyli, innymi słowy, instrukcję. Powinny znajdować się w niej wskazówki co do sposobu montażu, zasad użytkowania oraz demontażu konstrukcji, a także inne dotyczące eksploatacji informacje.

W przypadku niestandardowych wariantów zabudowy rusztowanie powinno również posiadać projekt rusztowania. Ważną sprawą są także posiadane certyfikaty. Każde rusztowanie (także używane) powinno spełniać normy bezpieczeństwa. W pełni certyfikowane rusztowania używane znaleźć można pod linkiem https://szalbud.pl/.

Zobacz także: https://www.tech-serwis.pl/z-jakich-elementow-skladaja-sie-szalunki-scienne/

Dlaczego warto korzystać z rusztowań używanych?

Powodem, dla którego rusztowania używane cieszą się tak dużą popularnością jest oczywiście cena. Używana konstrukcja jest nieporównywalnie tańsza od swojego nowego odpowiednika. Co ważne - nie należy obawiać się, że z tego powodu rusztowanie będzie gorszej jakości. Do sprzedaży wystawiane są jedynie te w dobrym stanie technicznym.

W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem od zakupu będzie wynajem. Będzie on dobrym wyborem w przypadku prac krótkoterminowych, gdzie rusztowanie wykorzystywane jest tylko raz. W takiej sytuacji zakup nie jest opłacalny. O wynajmie konstrukcji warto również pomyśleć w sytuacji, kiedy istnieje potrzeba częstej zmiany rodzaju rusztowania.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone