Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Spawanie zrobotyzowane - technologia i jej korzyści

kategoria: Temat na czasie

 

Spawanie to jedna z najczęściej realizowanych prac w przemyśle. Przez długi czas prowadzona była wyłącznie ręcznie. Teraz coraz częściej bazuje na zrobotyzowanych urządzeniach spawalniczych. Na czym polega spawanie zrobotyzowane? Jakie niesie ze sobą korzyści?

 

 

Czym jest spawanie zrobotyzowane?

Pod terminem jak spawanie zrobotyzowane znajduje się proces spawania wspomagany wykorzystaniem robota spawającego. To zautomatyzowane urządzenie spawalnicze, które wykonuje spawanie samodzielnie, bez konieczności stałej ingerencji ze strony spawacza.

 

Obecnie spawanie zrobotyzowane cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ stanowi ono bardzo atrakcyjną alternatywę dla spawania ręcznego, niosąc ze sobą szereg korzyści.

Spawanie zrobotyzowane – jak się odbywa?

Zautomatyzowany proces spawania z użyciem robota polega na wykonaniu pracy zgodnie z jego wcześniej zaprogramowaną trajektorią. Robot spawający prowadzi wtedy spaw w dokładnie wskazanym punkcie, pozwalając na trwałe połączenie ze sobą spawanych elementów.

 

Robot spawalniczy umieszczany jest w osobnym pomieszczeniu, tak zwanej celi spawalniczej. Dzięki temu jest on odgrodzony od kontrolera nadzorującego proces spawania, co powoduje, że prace mogą przebiegać wtedy z maksymalnym bezpieczeństwem.

 

Poprzez spawanie zrobotyzowane można wtedy wyeliminować czynnik ludzki, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa całego procesu.

Jakie korzyści daje automatyzacja spawania?

Spawanie zrobotyzowane prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych robotów spawalniczych zapewnia szereg korzyści, które powodują, że dziś na taką inwestycję decyduje się coraz więcej firm.

 

Wśród głównych zalet spawania zrobotyzowanego wskazuje się na poniższe:

Zwiększenie wydajności spawania – poprzez spawanie zrobotyzowane można uzyskać znacznie lepszą efektywność spawania i przyspieszenie procesów prowadzenia prac. W rezultacie firma, która decyduje się na taką inwestycję, może zwiększyć swoje zyski.

 

Na uwagę zasługuje także poprawa standardów pracy i wspomniane wcześniej bezpieczeństwo. Pracownicy nie muszą przebywać wtedy w szkodliwych i niebezpiecznych dla nich warunkach.

Jak sfinansować zakup robota spawalniczego?

Firmy, które chcą zdecydować się na zakupienie robota spawalniczego, mogą obecnie zamówić go w wielu firmach specjalizujących się w kompleksowej realizacji zamówień wraz z dostawą i montażem maszyny.

 

 

Robot spawalniczy może być sfinansowany także za pomocą korzystnego leasingu, który nie wymaga od firmy angażowania znacznych środków finansowych w jego pozyskanie.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone