Szukaj w serwisie

Kategorie:

Narzędzia ręczne | Narzędzia malarskie | Narzędzia glazurnicze | Narzędzia murarskie | Piły i pilarki | Zrób to sam

Tutaj jesteś: Ekspert radzi / Zrób to sam

Szczelne drzwi wewnętrzne i zewnętrzne - ciepły dom

kategoria: Zrób to sam
Szczelne drzwi wewnętrzne i zewnętrzne - ciepły dom
Szczelne drzwi wewnętrzne i zewnętrzne - ciepły dom

Jednym z najważniejszych kosztów ponoszonych w okresie zimowym jest ogrzewanie domu. Może być to koszt bardzo dotkliwy dla budżetu domowego. Im szczelniejszy dom, tym mniejsze wydatki na ogrzewanie. Drzwi zewnętrzne mogą mieć tutaj kluczowe znaczenie. Są one istotne zwłaszcza w wolno stojących domkach jednorodzinnych. Najwięcej ciepła w zimie traci się przez dach, zaś potem, na drugim miejscu, plasują się okna oraz właśnie drzwi. Kwestia izolacji termicznej drzwi drewnianych jest więc bardzo istotna.

Drzwi zewnętrzne powinniśmy traktować jak solidną inwestycję. Powinny nas chronić nie tylko przed włamaniem, lecz również zbyt wysokimi wydatkami na ogrzewanie. Stolarka drzwiowa w dzisiejszych czasach musi spełniać naprawdę wiele kryteriów, które dotyczą bezpośrednio termoizolacyjności. Nawet średniej jakości drzwi powinny odznaczać się zadowalającymi parametrami izolacji cieplnej. Drzwi są jak inwestycja w ocieplenie ścian - jednorazowy większy koszt pociąga za sobą oszczędności w długiej perspektywie czasowej.

Drzwi wewnętrzne - równie ciężki wybór

Drzwi zewnętrzne powinny być dla nas priorytetowym wydatkiem. Są one o tyle ważne, że bronią naszej prywatności i naszego mienia. Drzwi wewnętrzne wydają się być mniej istotne, jednak ich wybór może również przysporzyć wielu dylematów. Zazwyczaj chodzi przede wszystkim o kwestie estetyczne - drzwi wewnętrzne należy bowiem dostosować do wyglądu i wyposażenia pomieszczeń, w których będą się znajdować. Wybór jest znaczny, do tego dochodzi jeszcze fakt, że posiadamy szersze spektrum materiałów, z których mogą zostać wykonane drzwi - nie musimy dbać o odporność na włamania, dlatego drzwi wewnętrzne często są bardziej filigranowe, z elementami przeszkleń.

Jeżeli chodzi o kwestię termoizolacji, drzwi wewnątrz domu nie muszą odznaczać się wysokimi parametrami. Znacznie bardziej istotne są jednak ich możliwości blokowania hałasu. Dźwiękoszczelność jest bardzo pożądana i stanowi istotne kryterium w przypadku wyboru konkretnego modelu drzwi. Nie jest to aspekt tak ważny jak kwestie estetyczne, jednak wpływa istotnie na komfort życia w domu czy mieszkaniu.

Kwestia montażu drzwi

Jeżeli jesteśmy już pewno jakie drzwi chcemy zakupić, pojawia się jeszcze kwestia montażu. Można próbować robić to samodzielnie, jednak często nie jest to dobry pomysł. Wystarczy drobna pomyłka w pomiarach i może się to źle skończyć. Najbardziej problematyczny jest przede wszystkim montaż ościeżnicy, zwanej potocznie framugą. Można zakupić ościeżnicę o konkretnych wymiarach, można też zakupić regulowaną. Polecamy jednak zainteresować się, czy sklep w którym chcemy zakupić dane drzwi nie oferuje ich montażu. Bardzo często możemy liczyć na istotne rabaty w takiej sytuacji. Odchodzi nam też problem pomiarów i montażu framugi, gdyż zrobi to za nas zewnętrzna firma, która zatrudnia specjalistów. Minimalizuje to ryzyko nierównego, krzywego montażu drzwi w domu.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: henryk
dn. 14.02.2017 godz. 12:49:07
bardzo ładnie powiedziane, że drzwi zewnętrzne to solidna inwestycja, o której powinien każdy pamiętać :)
Szukaj:

 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oNarzedziach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone